ⓘ Vietnē tiek veikti uzlabošanas darbi, saturs var būt nepilnīgs.

Par Skolēnu Pašpārvaldi

Izglītojamo pašpārvaldes reglaments

Kas mēs esam? Kas ir skolēnu pašpārvalde?

Mūsu skolā skolēnu pašpārvalde darbojas jau kopš 1997. gada. To veido 6.-12. klašu aktīvākie skolēni. Šo skolēnu uzdevums ir turpināt skolas tradīcijas, organizēt jaunus pasākumus, veidot dekorācijas, paust savu viedokli, izteikt priekšlikumus, ierosinājumus, risināt problēmas, sadarboties ar skolotājiem un skolas administrāciju, kā arī ar apkārtējām skolām.

Kā mēs darbojamies?

Reizi nedēļā notiek sapulce, kuras laikā tiek izrunāta aktuāla informācija, jaunas idejas, sadalīti pienākumi tuvākajiem pasākumiem un izpildes termiņi. Tagad sapulces notiek arī caur Zoom platformu. Vienu reizi mēnesī tiek organizēts kopīgais saliedēšanas pasākumus ”Labais vakars”, kur pašpārvaldes biedri iepazīstās cits ar citu, izvērtē jau novadītos pasākumus, pārrunā, kas bija un kas nebija izdevies, un kopīgi pavada piektdienas vakaru.

Kāpēc pievienoties skolēnu pašpārvaldei?

Ja vēlies piedalīties jautru skolas pasākumu organizēšanā, vadīšanā un scenāriju rakstīšanā, dekorāciju veidošanā, attīstīt savas līdera un komandas prasmes, iepazīties un atrast sev jaunus draugus, izteikt savu viedokli un priekšlikumus, tad Tev noteikti ir vērts pievienoties mums!

Ko iegūsi darbojoties skolēnu pašpārvaldē?

Galvenie ieguvumi būs iepazīšanās ar jauniem cilvēkiem, jo no viņiem varēsi daudz iemācīties. Ja arī pats būsi pietiekami aktīvs un radošs, arī viņi mācīsies no Tevis. Kā arī uzlabosi dažādas noderīgas prasmes: organizēt pasākumus, plānot savu laiku, ātri pielāgoties situācijai, risināt problēmas, sadarboties ar skolēniem un skolotājiem. Galu galā Tu jautri un lietderīgi pavadīsi savu brīvo laiku.

Kas jāzina iestājoties skolēnu pašpārvaldē?

Iestāties pašpārvaldē var katrs mūsu skolas 6.-12 .klašu skolēns, aizpildot pieteikuma anketu skolas mājaslapā vai arī atnākot uz pašpārvaldes sanāksmi. Pirmā pašpārvaldes sanāksme notiek septembra sākumā, kad notiek iepazīšanās ar biedriem, vadītājiem un tuvāko pasākumu plānošana. Pirmās sanāksmes laikā varēsi pieteikties vienā vai vairākās jomās, un darboties tajās visa mācību gada garumā. Pašpārvaldes biedriem jābūt sekmīgiem visos mācību priekšmetos, jo tieši viņi ir paraugs citiem skolas skolēniem. Skolēnu pašpārvalde ir brīvprātīga, tāpēc vari jebkurā laikā izstāties un beigt darboties, taču pēkšņi pamest kādu no iesāktajiem darbiem pēdējā brīdī gan nebūs glīti. 

Rīgas 71. vidusskola