Rīgas 71. vidusskola | VIRIBUS UNITIS

EMBLĒMA

Skolas simbolu vēsture mainījās vairāku gadu garumā. Savas attīstības sākumā skolai bija fizikas-matemātikas novirziens, tādēļ arī emblēma rotājās ar dāžādiem skaitļiem un formulām. Pēc daudziem gadiem skola kļuva par vispārizglītojošo skolu un emblēmu nolēma mainīt. Mūsu skolas audzēknis Gļebs Aboļins un skolotāja Lidija Gribova uzzimēja pieauguša cilvēka roku, kura tur maza berna roku. Simbols mums visiem atgādināja par tiem pedagogoem, ar kuriem kopā bērni dodas savā dzīves ceļā. Virsraksts latīņu valodā nozīmē: “Kopīgiem spēkiem”

KAROGS

Skolas 35 gadu jubileja 2008.gada septembrī svinīgo līniju atklāja ar jaunu karogu. Tā zilais fons simbolizē ticību, cerību, drosmi un godīgumu. Karoga centrā dzelteni – zeltainas krāsas aplis, kurš simbolizē sauli, attiecību siltumu un savstarpēju sapratni. Apļa vidū galvenais elements – divas savienotas rokas: bērna un pieaguša cilvēka. Lentas baltā krāsa simbolizē dvēseles skaidrību un uzskatus, mieru un pilnvērtību. Karogs ir oficiāls skolas simbols, kurš atspoguļo tās individualitāti un tiek uzvilkts vinīgās ceremonijās, ka srī sporta sacensībās.

HIMNA

2003.gadā 12.a klases skolnieki Elvīra Mitrofanova un Maksims Rastopčins mūzikas skolotājas Sidorenko vadībā uzrakstīja vārdus un mūziku mūsu skolas himnai. No tā laika tā skan katrā skolai nozīmīgā pasākumā.

О, школа смысла в слове много,
Ты, школа, знания даёшь,
В начале жизненной дороги 
Ты всех нас учишь и ведёшь.
 
О, школа мудрости обитель,
И стен Твоих нам не забыть,
Ты наш заботливый родитель,
Ты учишь верить и любить.
 
О, школа мы Тобой гордимся,
Знаком и дорог образ твой,
И знай, когда с Тобой простимся,
Нас будет часть души с тобой.
 
Ak, skola, izteikts viss šai vārdā,
Tu zināšanas dod(i) mums.
Un dzīves sākumā ik dienu,
Tu ved pa dziesmas ceļu mūs.

Rīgas 71. vidusskola