Sīkdatnes (cookies)

Personas datu apstrādes pārzinis
Personas datu apstrādes pārzinis ir Rīgas 71. vidusskola, Rīgā, Iļģuciema iela 6, LV-1055.

Sīkdatņu izmantošana Rīgas 71. vidusskolas vietnē
Vietne izmanto sīkdatnes (cookies), lai padarītu tīmekļa vietnes aplūkošanu ērtāku. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Tīmekļa vietnē tiek izmantoti sīkfaili, lai ļautu iepazīties ar apmeklētāju aktivitātēm, lapu skatījumiem, avotiem, vietnē pavadīto laiku un aptuveno lokācijas vietu.

Kas ir sīkdatnes?
Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, kuras tiek nosūtītas uz lietotāja ierīci. Vietnei nav savas atmiņas. Kad lietotājs apmeklē dažādas vietnes, tas netiek atpazīts kā viens un tas pats lietotājs. Sīkdatnes ļauj vietnei atpazīt lietotāja pārlūku. Sīkdatņu pamatmērķis ir atcerēties lietotāja izvēles, piemēram, izvēlēto valodu. Tāpat sīkdatnes ļauj lietotāju atpazīt, kad tas atgriežas vietnē. Sīkdatnes ļauj pielāgot vietni personīgajām vajadzībām. Tās nevar izmantot programmu uzstādīšanai vai vīrusu pārsūtīšanai. Sīkdatnes tiek izmantotas tikai lietotāja vajadzībām un tikai tīmekļa vietnes domēna serveris, kas nosūtījis sīkdatnes, var to izlasīt. Viens no vissvarīgākajiem sīkdatņu mērķiem ir nodrošināt ērtu funkcionēšanu, lai ietaupītu lietotāju laiku.
Atkarībā no veicamajām funkcijām un izmantošanas nolūka, sīkdatnes tiek iedalītas tehniskajās, funkcionālajās, analītiskajās.

  • Tehniskās sīkdatnes: Rīgas 71. vidusskola cenšas nodrošināt sekmīgu un ērtu vietnes izmantošanu, tā automātiski tiek pielāgota lietotāja vēlmēm un vajadzībām. Lai to sasniegtu izmanto tehniskās sīkdatnes, kuras ļauj redzēt vietni un izmantot to pilnībā. Tīmekļa vietne funkcionē pilnīgi tikai pateicoties tehniskajām sīkdatnēm. Šīs sīkdatnes identificē lietotāja iekārtu, bet neizpauž lietotāja identitāti.
  • Funkcionālās sīkdatnes: Rīgas 71. vidusskola izmanto arī funkcionālās sīkdatnes, kuras ļauj atcerēties lietotāja izvēles un palīdz vietni izmantot efektīvāk. Piemēram, pateicoties sīkdatnēm, vietne atceras lietotāja izvēlēto valodu, veiktos meklējumus vai jau apskatīto informāciju. Šis sīkdatņu tips nav nepieciešams, lai vietne darbotos, bet piedāvā lietotājam vairāk iespēju un padara vietnes lietošanu patīkamāku. Šīs sīkdatnes glabājas lietotāja iekārtā pastāvīgi.
  • Analītiskās sīkdatnes: šīs sīkdatnes Rīgas 71. vidusskola izmanto, lai saprastu, kā vietnes apmeklētāji izmanto vietni, lai atrastu vietnes stiprās un vājās puses, lai optimizētu un uzlabotu vietnes darbību: platformas tipu, kuru izmanto lietotājs, informāciju par datumiem un laiku, klikšķu skaitu, datora peles kustības, atslēgvārdus un citu tekstu. Analītiskās sīkdatnes identificē tikai lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti.

Kādam nolūkam Rīgas 71. vidusskola izmanto sīkdatnes
Lai uzlabotu vietnes lietošanas iespējas:

  • nodrošinātu vietnes funkcionalitāti;
  • pielāgotu vietnes funkcionalitāti lietotāja lietošanas paradumiem;
  • iegūtu statistikas datus par vietnes apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, vietnē pavadīto laiku u.c.

Sīkdatņu apstiprināšana un atspējošana
Apmeklējot Rīgas 71. vidusskolas vietni, lietotājam atveras logs ar ziņojumu un brīdinājumu, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Aizverot šo ziņojuma logu, lietotājs apstiprina, ka ir iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem un tam piekrīt.

Video un fotogrāfiju izmantošana
Video un fotogrāfiju izmantošana tiek veikta, lai informētu sabiedrību par Rīgas 71. vidusskolas darbību norisi. Šāda tipa dati tiks izmantoti tik ilgi, cik tas nepieciešams sabiedrības informēšanai. Pēc tam dati tiks neatgriezeniski dzēsti. Jums ir tiesības atteikties no fotogrāfiju vai video izmantošanas, kurā esat iekļauts, pirms tam par to informējot uz e-pastu r71vs@riga.lv.

Rīgas 71. vidusskolas rīkotie pasākumi
Rīkotajos pasākumos var notikt fotografēšana un filmēšana. Jūs piekrītat, ka jūs ieraksta ar jebkādiem līdzekļiem bez ierobežojumiem, ieskaitot elektronisko ierakstu, filmēšanu, video un audio ierakstus, kā arī fotogrāfijas bez jebkāda veida kompensācijas. Šādi dati tiek izmantoti, lai informētu sabiedrību par Rīgas 71. vidusskolas pasākumu norisi. Ja vēlaties, lai Jūs nefotografē un nefilmē, tas iepriekš jāpiesaka, rakstot uz e-pastu r71vs@riga.lv.