1 2 3 4
;

Apmeklējām Turaidas muzejrezervātu!

08.11.2019

Projekta “Skolas soma”  ietvaros mūsu skolas 11. klases skolēni un  Izglītības un rehabilitācijas centra  9. klases skolēni brauca pedagoģiski izzinošā mācību ekskursijā uz Turaidas muzejrezervātu.

Mērķis: Iepazīstināt skolēnus ar vēsturiskām liecībām un apskatīt senlaicīgas celtnes un ainaviskos rudens skatus Turaidā.

 

Uzdevumi:

1)Palīdzēt skolēniem izprast Latvijas vēsturi dažādos tās attīstības posmos;

2)Radīt vizuālo izpratni par to -  ar vēsturiskiem faktiem un liecībām;

3)Redzēt dabas ainavas.

 

Saikne ar mācību priekšmetiem:

*vēsture

*ģeogrāfija

*literatūra

*ētika

*sports

 

Ekskursijas norise

Agrā rītā skolēni ar autobusu devās uz Turaidas muzejrezervātu, lai apskatītu  to un dzirdētu gida stāstījumu, lai piedalītos pedagoģiskajā nodarbībā par Turaidas pili, par tās izcelsmi un cilvēku dzīvi tajos laikos, kā arī - lai skatītu rudens ainavas Turaidas apkārtnē. 

Galamērķī mūs jau gaidīja gids, lai izvestu vēsturiski izzinošā ceļojumā pa muzejrezervāta  teritoriju, ievedot visās tajā esošajās celtnēs un par katru vietu izstāstot interesantu, izzinošu informāciju ar faktiem.

Tālāk sākās telpu apskate un vēsturisko faktu izklāsts

 

   

Izejam senajiem laikiem svarīgākās ēkas

 

Aplūkojam Turaidas akmeņus, kur katram savs stāsts…

 

Turaidas pils apskate

 

    

Iespēja pašiem uzkāpt un visu vērot no augstuma

 

 

Skolēnu secinājumi un atziņas par ekskursiju:

IRC 9 klases skolēnu kopējie secinājumi:  bija ļoti skaista un sakopta vide, pie pils dzirdējām skaistas flautas skaņas, interesants bija gida stāstījums par to laiku dzīvi.

Kristofers: Tā bija viena no skaistākajām ekskursijām, jo ļoti skaista daba, viss apkārt dzeltens, pūš stiprs vējš un gide mums stāsta senas liecības par tiem laikiem.

Artjoms un Viktorija: Mums ļoti patika viss - gan stāstījums no gida, gan tas,  ka mums bija iespēja uzkāpt Turaidas pils tornī un no augšas redzēt Turaidas apkārtni. Un mēs jutāmies kā putni, kas visu redz no augšas, jo cilvēki lejā izskatījās maziņi.

11.klases skolēni: Mums likās interesants gida stāstījums - gan apskates ekskursija pie objektiem, gan skaistās dabas ainavas, kādas ir rudenī.

Patika, ka varējām gan uzkāpt tornī, gan nolaisties pazemes ejās, mazliet sajūtot to laiku noskaņu.

Skolēnu gala secinājums: Bija jauki, interesanti un izzinoši. Vēlētos vēl šādas ekskursijas ar vēsturiski izzinošiem faktiem.

 

Ekskursijas dalībnieki no 11.klases un IRC 9.klases

Goldbird.lv