1 2 3 4
;

Skolas pusdienas: kāpēc nevisi ēd?

25.09.2017

Bulciņas, čipsi un saldumi pusdienas pārtraukumā. Jau vairākus gadus skola nepārdod veselībai kaitīgus ēdienus.Kā arī, dažās pašvaldībās līdz 9.klasei un dažās pašvaldībās līdz pat 12.klases skolēni var ēst pusdienas bezmaksas. Bet, diemžēl, nevisi skolēni izmanto tādu iespēju. Kāpēc? Ar ko tas ir bistāms? Ko darīt?

Ēdināšana – neatņemama skolas dzīves sastāvdaļa. No tā, kā un ko mēs ēdam, atkarīgs mūsu emocionālais stāvoklis un domāšanas spējas. Jautājums par to, kādu ēdienu ēd skolēni, jau sen uztrauc ne tikai skolēnu vecākus, bet arī Rīgas pašvaldību, kā rezultātā Rīgas Dome piešķīra finansējumu un Rīgas skolēniem tiek nodrošinātas bezmaksas pusdienas. Ko gan ēd mūsu bērni? Vai skolas ēdnīcas ēdienkarte apmierina mūsu skolēnu vajadzības un vēlmes? Vai tiek uzklausīts arī skolēnu viedoklis ēdienu izvēlē? Šos un citus jautājumus uzdeva LTV 7 televīzijas kanāla darbinieki, viesojoties Rīgas 71. vidusskolā.

Mūsu ciemiņus interesēja skolas vadības viedoklis, kā arī pašu skolēnu domas. Pēc skolas direktora Andreja Rižikova teiktā, skola dara visu iespējamo, lai atbalstītu skolēnus šajā jautājumā,  iekļaujot ēdienkartē tos ēdienus, kuri garšo skolēniem un kurus viņi labprāt ēd. Pēc skolēnu domām, skolā ar ēdināšanu problēmu nav: tā ēdienkarte, kuru piedāvā skolas ēdnīca, atbilst skolēnu vēlmēm. Skolēniem ir pat iecienītākie ēdieni, tādi kā uzpūtenis, biezpiena deserts un borščs. Uz skolas ēdnīcu skolēni dodas ar prieku. Tā kā devīze: “Veselā miesā, vesels gars”, ir par mūsu skolu!

https://www.youtube.com/watch?time_continue=42&v=1Dh4h5yhyfM

Goldbird.lv