1 2 3 4
;

Par slavenu iļģuciemieti

07.11.2019

Pirmdien, 28. oktobrī, 12.a klases skolēni devās ekskursijā pa Zigmunda Skujiņa bērnības un jaunības dzīvesvietu – Iļģuciemu. Ekskursiju vadīja Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkas “Pārdaugava” pārstāvji.

 

 

 

Rādot vietas, kurās autors bija pavadījis savus jaunības gadus – skolu, māju, kinoteātri –, skolēni iepazinās gan ar Zigmunda Skujiņa biogrāfiju un literatūru, gan ar apkaimes vēsturi, ar iespējamo tā laika kopskatu un slavenām personībām.    Zigmunds Skujiņš bija rakstījis par Iļģuciemu: “Izgaisis Cēsīs, Ansis Vējagals kopā ar sievu un bērniem pēcāk uzrodas Iļģuciemā. 

                     

Daugavas attekas Zunda krastā to laiku Rīgas lielākajam bagātniekam Jānim Steinhaueram pieder plostu dārzs,”- no romāna “Gulta ar zelta kāju.” Tā, piemēram, visi skolēni bija pārsteigti par to, ka tolaik Rīgas Svētā Jāzepa Romas katoļu baznīca bija kinoteātris "Zarja", kuru autors bieži bija apmeklējis. Ekskursijas laikā skolēniem radās izpratne par rakstnieka bērnības un jaunības laiku, tā ietekmi uz viņa tālāko dzīvi un daiļradi.

 

12.a klases skolnieks

Kirils Gončarovs

Goldbird.lv